Hakkımızda

Tuna Matbaacılık; kardeş kuruluşu olan Yıldırım Yayınları’nın artan iş hacmini, zamanında ve yüksek kalitede karşılamak amacı ile 1994 yılında kurulmuştur.


Artan talepleri karşılamak amacıyla 1999 yılında Ankara Şaşmaz’da, 11.000  m2  arazi üzerine 8000  m2  kapalı kullanım alanına sahip iş yerinin yapımına başlamış ve 2001 yılının Ağustos ayı itibariyle yeni binasında hizmet vermeye devam etmektedir.

Zamanla artan iş hacmine paralel olarak 2013 yılından bu yana, 11.000  m2  kâğıt ve karton depolama alanı ile, baskısı ve cildi biten paketlenmiş ve paletlenmiş işlerin depolandığı ek binamızın da hizmete girmesiyle, kapalı alan kullanımımız 19.000  m2’ye ulaşmıştır.

Yayıncılık ve matbaacılık hizmetlerinin çağdaş gereksinimleri özenle düşünülerek inşa edilen yeni tesislerimizde, yine aynı anlayışla makinelerimizin yenilenmesi, teknoloji kullanımı, personel eğitimi, verimlilik ve tüm bunların nihai sonucu olan müşteri memnuniyeti için yeni yatırımlar yapılmaya kesintisiz olarak devam edilmektedir.

Tuna Matbaacılık kurulduğu tarihten bugüne; ders kitabı, kaynak ve test kitapları yayıncılarına en yüksek kalite işi, en kısa sürede işi teslim etmeyi hedeflemiştir.

İdari personel kadrosu da dâhil olmak üzere, matbaadaki tüm çalışanların sayısı 115 kişidir. Bu sayı, günlük 8.000.000 formanın üzerinde ve 500.000 ciltlenmiş kitap üretim kapasitesi olan bir matbaa için yeterli olmaktadır. Bunun arkasında yatan en önemli sebep ise üretim süreci boyunca durmadan gelişen teknolojiye ve otomasyona yaptığımız yatırımlar ve verimliliği arttırmaya yönelik çalışmalarımızdır.

Büyük emek ve özenle hazırladığınız yayınları zamanında ve kalite beklentinize cevap verecek biçimde üretmek ve bunu yaparken uygun fiyat politikası ile rekabet edebilmenize katkı sağlamak amacındayız.